Hodnocení podzimu 2017/18

Kádr:  Rezek Erik, Drbota Martin, Řehák Zdeněk, Krejza Petr, Kalina Martin, Hrůnek Miroslav, Džindžichašvili Michael, Šebek Marek, Doležal Jakub, Ostafiyčuk Viktor, Žaba Patrik, Danda Petr, Pinc Adam, Pískač Lukáš (celkem 14 hráčů)

Odešli: Josef Pospíšil (gólman), Radek Veselý (gólman), Vojta Hora (gólman), Miroslav Jaroš

Během podzimní části zasáhli do utkání i hráči zařazení do týmu mladšího dorostu: Danda Lukáš, Kročil Patrik, Madeja Pavel, Novák Ondřej, Průcha Martin

Máme za sebou podzimní část SR-17/18 a konstatovat, že bychom měli být spokojeni, by bylo nepravdivé. Naše umístění ve spodní části středu tabulky (7. místo), je mimo naše původní představy. Ty vzaly za své již v letní přípravě, kdy se nám naše plány začaly hroutit. V tu dobu jsme již věděli, že naše řady opouští gólmanská jednička Pepa Pospíšil, na kterou jsme velice spoléhali. To jsme však ještě netušili, že nás v dalších týdnech opustí i zbývající dva kvalitní gólmani.  Hrát krajský přebor staršího dorostu bez připraveného brankáře je prakticky nemožné a bohužel, jistota v zadních řadách tak brala za své. Poslední naše gólmanská naděje Radek Veselý, vynechal několik zápasů a na poslední mistrák už ani nepřišel. Podzim jsme tak opakovaně dohrávali bez gólmana a na poslední zápas jsme si půjčili brankáře z mladšího dorostu Martina Průchu, který zatím nemá tu potřebnou gólmanskou jistotu.

To ovšem nebylo jediné, co nás v průběhu podzimu potkalo. Během podzimních duelů nám vůbec nepřálo fotbalové štěstí a branky soupeřů, jako by pro nás byly zakleté. To, co jsme nedokázali proměnit (mnohdy prázdná branka) a neuvěřitelné množství nastřelených konstrukcí branek, se ukázalo jako rozhodující faktor ve výsledku jednotlivých utkání. Platí zde to mnohokrát řečené „nedáš, dostaneš“ a tak vypadaly prakticky všechny naše zápasy. Když k tomu připočteme hru bez brankáře, není co řešit a za sedmé místo můžeme být rádi.

Bohužel, ani tyto dva zásadní faktory, které ovlivnily celý soutěžní podzim, nebyly tím jediným, s čím jsme se potýkali. Další problém nám působila velká marodka (při tak nízkém stavu hráčů), která nám opakovaně vyřazovala klíčové borce ze sestavy a naše sehranost tak mnohdy působila velice rozpačitě. V přípravě jsme se věnovali nácviku různých situací, ale ty braly za své, když z nich hráči z důvodu nemoci vypadli.

Asi nidko z nás nevěřil, že se to takhle bude vyvíjet, ale to je prostě fotbalový život, který není vždycky fér. Fotbalově jsme propadli pouze v jednom utkání a jinak jsme si vedli celkem dobře. Chtěli jsme být lídrem soutěže a nyní šlapeme střed tabulky a moc nás to mrzí.

Soutěž Krajského přeboru dorostu, má bohužel jednu velkou nevýhodu a tou je nízký počet účastníků a tak není možné odehrát více utkání a napravit nedostatky. To je obrovský handicap, se kterým jsme nepočítali (bylo slibováno, že soutěž bude plně obsazena). Při pěti prohrách tak už není šance uspět – udělat si reparát a bodově se pousnout.

Co nás tedy čeká? Musíme pro tým zajistit kvalitního gólmana a uspět v zimní přípravě. Již nyní máme naplánovaná přípravná utkání se soupeři z divizní soutěže a chceme do jarních duelů vstoupit co nejlépe připraveni. Nezbývá nic jiného než zvednout hlavu, kvalitně se připravit a vrátit všem to, co jsme si od nich přinesli. Vím, že máme kvalitní mužstvo, které má obrovskou sílu a které celý podzim bojuje s fotbalovou nepřízní. Doufejme, že se vše obrátí k dobrému a budeme zase rodiče a diváky bavit pěkným fotbalem s vítěznými konci.

Věřím, že se určitě budeme všichni těšit na shledání v zimní přípravě, která začne ve středu 3.1.2018.